Drobečková navigace

Úvod > Tipy na výlet

Tipy na výlet

Vodopády  voda z úpatí Plešivce stékající přes dvě skalní lavice vytvořila v malebném zákoutí městského lesa dva malé přírodní vodopády. Vede k nim upravená vycházková cesta.

Spravedlnost  kopec s vrcholovou čedičovou skálou, na níž byla upravena vyhlídka. Naskýtá hezký pohled na celé chřibské údolí, ale výhled severním a západním směrem je omezen vzrostlými stromy.

Chřibský hrádek  pozůstatky skalního hrádku, o němž se nedochovaly žádné dějepisné prameny. Pravděpodobně sloužil jako strážní bod k ochraně obchodních cest.

Rezervace Líska  na více než hektarové ploše zde každoročně, zpravidla na přelomu května a června, rozkvétá měsíčnice vytrvalá (Lunaria rediviva).

Jedlová  774 metry vysoký kopec s rozhlednou a restaurací na vrcholu. Rozcestí značených turistických cest, pro lyžaře jsou zde běžecké trasy, sjezdovka a lyžařské vleky. Možnost návštěvy nedaleké zříceniny středověkého hradu Tolštejn a muzea hornické činnosti a středověké důlní štoly v Jiřetíně pod Jedlovou.

Národní park České Švýcarsko, Chráněná krajinná oblast Labské pískovce, Chráněná krajinná oblast Lužické hory, množství značených turistických a cykloturistických tras v nádherné přírodě se spoustou zajímavých míst. Bližší seznámení s těmito oblastmi by mnohokrát přesáhlo možný rozsah těchto stránek, proto doporučujeme použít turistických průvodců pro příslušnou oblast.

 

http://www.cztour.cz/narodni-park.php

http://www.npcs.cz

Pavlino údolí mezi obcemi Studeným.pdf

Pro přátele Destilačního Fondu Českého Švýcarska-Informační zpravodaj Českého Švýcarska.pdf

 Turistické informace o regionu České Švýcarsko http://www.region-ceskesvycarsko.cz/turisticke-zajimavosti/
Bohaté turistické zajímavosti a tipy na výlet.

 

 

 

 

 

 

 

pata_1a.gif